☕ Bark’n’Cone kafijas pupiņu izlase – 3 garšas, 3 pasaules
Kafija nav tikai dzēriens – tas ir brīdis. Rīts pirms dienas kņadas, pauze domām vai pēcpusdienas enerģijas deva. Tiem, kas novērtē dažādību un kvalitāti, Bark’n’Cone ir radījis īpašu 3 kg kafijas pupiņu izlasi, kas apvieno trīs raksturīgas un savstarpēji papildinošas garšas.
☁️ Bean to Cream – krēmīgs maigums no Brazīlijas
Grauzdēta ar vieglu roku, šī Arabica Catuai šķirne no Cerrado Mineiro reģiona piedāvā krēmīgu tekstūru ar kakao, krējuma un vaniļas notīm. Lieliski piemērota piena dzērieniem un tiem, kas novērtē maigu, desertveida kafiju.
🔥 Coffee Break – pilnmiesīgs balanss
Maisījums no Brazīlijas un Indijas, kur 50% ir saldena Arabica, bet pārējie 50% – intensīva Robusta. Rezultāts: līdzsvarots espresso ar riekstu, tumšās šokolādes un karameles niansēm. Piemērots gan automātiskām iekārtām, gan moka kanniņām.
🌸 Ethiopia – dzīvīga un augļaina
Viena izcelsmes kafija no Djimmah reģiona, audzēta 1700 m augstumā. Šī heirloom Arabica ar dabīgo apstrādi izceļas ar ogu, ziedu un citrusaugļu notīm. Lieliski piemērota filtrētajām metodēm un vieglai, izsmalcinātai kafijas pieredzei.
🎁 Kvalitāte, kas pienāk līdz durvīm
Bark’n’Cone kafijas pupiņu izlase – 3 kg ir lieliska izvēle tiem, kas vēlas ceļot pa garšas pasauli, nezaudējot kvalitāti vai svaigumu. Katra partija tiek grauzdēta Latvijā un rūpīgi atlasīta, lai nodrošinātu stabilu, augstvērtīgu rezultātu katrā tasītē.
+ Bezmaksas piegāde uz pakomātu visā Latvijā.
📦 Trīs raksturi. Trīs dažādas pieredzes. Viena izlase.
Atklāj Bark’n’Cone 3 kg izlasi un padari katru kafijas brīdi par īpašu.
Bark’n’Cone Roastery – grauzdētava, kas ļauj baudīt, nevis māca.
Bark’n’Cone Roastery kafijas grauzdētava radīta ar mērķi piedāvāt kvalitatīvu un pārdomātu produktu, ļaujot ikvienam to izbaudīt sev tīkamākajā pagatavošanas veidā – vai tā būtu vienkārša apliešana krūzītē, eksperimentēšana ar dažādām filtra metodēm vai brūvēšana kafijas automātā.
Mēs nepielāgojam grauzdējumus konkrētām pagatavošanas metodēm un neierobežojam kafijas potenciālu – tieši pretēji, ļaujam tai izpausties visur un vienmēr. Šajā pieejā slēpjas vienkārša, bet būtiska doma: labu produktu ir grūti sabojāt. Un tieši šis princips ir mūsu grauzdētavas pamats.
Šobrīd mūsu piedāvājumā ir sešas dažāda profila kafijas – no sulīgām un viegli tējainām līdz piesātinātām, biezas tekstūras klasikām. Mūsu sortimentā atradīsiet rūpīgi atlasītas Arabikas šķirnes kafijas no Kolumbijas, Brazīlijas un Etiopijas, kā arī elegantu Indijas Robustas kafiju, kas piešķir maisījumiem dziļumu un intensitāti.
Lai iepazītu mūsu kafijas vēl tuvāk, atklātu jaunus produktus un iegādātos tos gan pupiņās, gan maltā veidā, apmeklējiet mūsu mājaslapu https://www.kafija.eu/.
Un atcerieties – baudiet kafiju tā, kā patīk jums!Ar kafiju mežā

Protams, šobrīd komerciālā vērtība savvaļā augošai kafijai nav tik liela un nozīmīga. Tai drīzāk ir pētnieciska un eksperimentāla vērtība, kas nākotnē potenciāli var paplašināties un padarīt kafijas tirgu interesantāku un daudzveidīgāku. Šobrīd tiek aktīvi mēģināts šo lauku attīstīt, pētīt un piedalīties šādas kafijas augšanas procesā. Galvenā atšķirība no audzēšanas plantācijās ir tāda, ka cilvēks ir maksimāli maz iejaucies visā kafijas attīstības procesā.
Lai gan lielākā daļa mežā augošās kafijas šķirnes ir Arabika un Robusta (tāpat kā plantācijās), tomēr brīvā dabā ir sastopamas līdz pat 120 citas dažādas šķirnes. Viena no lielākajām problēmām šāda veida kafijām ir tāda, ka tā aug ļoti mazos daudzumos, kas tad arī sarežģī un sadārdzina tās potenciālu veiksmīgi un viegli “ielausties” kafijas tirgū. Šāds augšanas process un nelielie apjomi apgrūtina arī noturīgu un stabilu kafijas kvalitāti un garšu, kas ir viens no būtiskākajiem aspektiem kafijas audzēšanā un ražošanā.
Ja salīdzināt ar tirgū populārāko “spēlētāju” Arabiku, tad mežā augošai kafijai ir raksturīgas garšvielu, kanēļa, krustnagliņu un lakricas garšas nianses, kā arī var parādīties mentola, piparmētras un vīnogu notis. Arī augšanas un attīstības procesā savvaļas kafijai atšķirībā no Arabikas šķirnēm ir nepieciešams karstāks klimats un lielāks lietus daudzums. Taču tā kā klimata pārmaiņas būtiski skar kafijas industriju (lēš, ka līdz 2050.gadam lielākās ražotāj valstis - Brazīlija, Vjetnama, Kolumbija un Indonēzija - zaudēs būtisku daļu savu ražošanas apjomu), tad būtu nepieciešams pievērst lielāku uzmanību savvaļā augošajām kafijām un ieguldīt to attīstībā, kā arī to izzināšanā. Jo jau šobrīd ir novērots, ka tām ir liels potenciāls vieglāk pielāgoties mainīgajiem aspstākļiem, salīdzinot ar citām šķirnēm un plantācijā audzētām kafijām.
Protams, ka šādas kafijas iekļaušana, piemēram, mākslīgā šķirņu veidošanā, to pieradināšana pie dažādu slimību un kaitēkļu izturēšanas, kā arī spējas radīt lielākas, stabilākas un kvalitatīvākas ražas, prasīs lielu un ilgu ieguldījumu. Bet pamest novārtā senāko kafijas audzēšanas veidu, nemaz to neizzinot un atstājot novārtā, būtu kaut vai vienkārši negodīgi pret kafijas bagātīgo, interesanto un dažādo pasauli. Tāpēc esam atvērti un nebrīnāmies, ja kādreiz veikalu plauktos “iečāpos” arī kafija no meža.
Kafija maisiņā

Paņēmu maisiņu, piepildīju to ar 10g vidēji-smalki samaltām pupiņām un aplēju ar karstu ūdeni. Līdz šim brīdim šķita, ka risinājums ir perfekts, un brūvējums izdosies lielisks. Taču rezultātā maisiņš ar visu kafiju uzpeldēja augšā kā balons, tādējādi puse no biezumiem atradās virs ūdens un nemaz nespēja ievilkties. Ņēmu karoti un sāku bakstīties, lai liktu kafijai pēc iespējas vairāk saskarties ar ūdeni, kas šo procesu, protams, padara neērtu un nejēdzīgu.
Pēc trīs pavadītajām minūtēm pie krūzītes, dzēriens tomēr sāka līdzināties labai melnai kafijai, pie tam ar izteiksmīgu aromātu, kas lika domāt, ka varbūt tomēr visam šim procesam iznākums būs veiksmīgs.
Taču visas ieceres sabruka, kad beidzot nogaršoju dzērienu. Tas drīzāk atgādināja izspiestu grīdas lupatu. No kafijas bija tikai nosaukums.
